Loader

Fitness Center

Fitness Center

FITNESS

Bir egzersiz sporudur. Fitness sporunda vücudu geliştirmek ya da sıklaştırmak için aletler kullanılabildiği gibi, bu sporda vücudunuzu aletsiz de güçlendirebilirsiniz.

Elegance Resort Otel SPA &Wellness – Aqua yalnızca bir SPA merkezi olmaktan çok spor, kişisel bakım, eğlence, dinlence, kişiye özel sağlıklı beslenme ve hobilerinize yönelik farklı konseptleri ile sosyal yaşamınızın en yeni tarzı olacaktır.  Profesyonel ekibimizle kişiye özel bölgesel ya da tüm vücut özel programlar hazırlamaktayız.

Kardiyovasküler programlar, Vücut Geliştirme, Kilo Alma, Kilo Verme, PowerPlate, Plates ve Step

Fitness Yapmanın Faydaları

Fitness Kalp Sağlığını Güçlendiriyor: Hafta da en az iki kere yapmanız gereken fitness sporu kalp ritminizin düzenlenmesini sağlayarak, kalbinizin eskisinden daha güçlü ve daha sağlıklı olmasını sağlıyor.

Tansiyon Hastalığı Fitness İle Tedavi Ediliyor: Eğer tansiyon hastalığınız varsa ve bu durumu spor yaparak tedavi etmek istiyorsanız fitness tam da size göre bir spor. Fitness’ın tansiyonu düzenleyen etkisi sizin eskisinden daha dinç olmanıza yardımcı oluyor.

Kolesterol Dengesini Fitness İle Sağlayın: Fitness, vücutta bulunan iyi kolesterolün artmasını sağlarken, kötü kolesterolün de azalmasına yardımcı olmaktadır. Eğer kolesterolünüz varsa hafta da iki kere fitness sporuyla ilgilenebilirsiniz.

Fitness Kilo Problemini Ortadan Kaldırıyor: Kilolu insanların başvurduğu ilk yöntem diyet yapmaktır. Ancak son zamanlarda yapılan araştırmalar, fitness sporunun kilo vermeye yardımcı olduğunu ortaya çıkarmıştır. Fitness yaparak kaslarınızı ve yağlı bölgelerinizi çalıştırabilir, bu sayede hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermeye başlayabilirsiniz.

Uyku Problemini Fitness İle Aşın: Fitness dinç ve enerjik olmanızı sağladığı kadar geceleri başınızı yastığa koyduğunuz zaman hemen uykuya dalmanıza yardımcı olur. Geceleri uyku probleminizi fitness ile aşabilirsiniz.

Metabolizma Probleminiz Varsa Fitness’ı Deneyin: Bazı insanların metabolizma problemi yaşadığını hepimiz biliyoruz. Metabolizma problemi kilo vermeyi yavaşlatarak, sindirim sisteminde farklı sorunlar yaratmaktadır. Aynı zamanda ortaya hazımsızlığı çıkartarak bireylerin gün içerisinde rahat nefes alıp vermelerine engel olmaktadır.

Fitness Kemikleri Güçlendirir: Fitness yaparak kemik sağlığınızı güçlendirebilir yaşlılıkta daha dinç ve daha esnek görünerek kemik erimesi rahatsızlığını önlersiniz.

Fitness’ın Diğer Faydaları

Fitness sağlıklı bir yaşam sunarak kaliteli hayat sürmenizi sağlar.

Fitness yaparak sosyal yaşamanızı hareketlendirir, sosyal ve aile ilişkilerinizi olumlu yönde geliştirebilirsiniz.

Fitness sporunu uyguladığınızda vücudunuz şekillendikçe özgüveniniz artar.

Kasların gücünü çoğaltmaktadır.

Daha esnek ve dengede olursunuz.

Testosteron seviyesini arttıran spor cinsel hayatınızı düzenler.

Arterit hastalığına karşı vücudu korur.

Kronik oluşan baş ağrılarının hafiflemesine yardımcı olur.

Toksinler hızlıca dışarıya atılır ve sağlıklı bir vücut oluşturur.